Informacje prasowe,  Simple Beauty

French Manicure na święta

000_small

French Manicure – delikatny, subtelnie podkreślający piękno kobiecych dłoni, pasuje do każdego stroju, niezależnie od okazji. Przed zbliżającymi się rodzinnymi świętami, marka kosmetyków EDEL podpowiada, jak zrobić idealny, klasyczny french.

Czy French Manicure powstał we Francji? Otóż francuski manicure wcale nie jest taki francuski. Powstał w 1976 roku w… USA! Dopiero na paryskich wybiegach mody zwrócono uwagę na piękne, dwukolorowe zdobienie paznokci. Jeff Pink jako pierwszy połączył biały i cielisty lakier z myślą o aktorkach i modelkach, które często zmieniały ubiór podczas spektaklu czy pokazu mody. Ciągłe malowanie i zmywanie pierwotnych lakierów było uciążliwe. Uniwersalny „makijaż paznokci” pasował idealnie do każdego stroju. Nic dziwnego, że pokochały go kobiety na całym świecie.

Edel – submarka kosmetyków Simple Beauty – w swojej ofercie posiada lakiery przeznaczone do French Manicure, o nowej, opatentowanej formule. Gwarantują długą trwałość i piękny połysk! Zawierają filtr UV. Łatwo się aplikują i szybko schną. Dostępne są w 8 odcieniach, w tym jednym – białym.

Eksperci marki Edel podpowiadają, jak wykonać manicure idealny na rodzinne święta, gdzie klasyka i subtelność grają główną rolę.

Jak przygotować French Manicure?

1) W pierwszym etapie oczyść paznokcie z resztek poprzedniego lakieru, usuń skórki i wyrównaj brzegi paznokcia. Paznokcie piłuj w jedną stronę – będą gładsze! Na koniec wypoleruj płytkę paznokcia polerką.

2) Pokryj paznokcie bazą pod lakier. Baza wzmacnia paznokcie, wyrównuje powierzchnię oraz zapobiega przebarwieniom (np. Odżywka podkładowa z jedwabiem Simple Beauty, cena 8,50 zł).

3) Gdy baza całkowicie wyschnie, naklej na paznokcie specjalny szablon/pasek, który ułatwi namalowanie eleganckiej kreski na końcówkach paznokci. Pomaluj końcówki jedną warstwą białego lakieru (np. Edel do French Manicure nr 44, cena 8 zł/12 ml), a następnie pokryj kolejną cienką warstwą, aby wyrównać kolor. Odczekaj aż lakier wyschnie i odklej delikatnie paski.

4) Kolejny krok to pokrycie całej płytki paznokcia lakierem nawierzchniowym do frenchu. Edel posiada w swojej ofercie aż 7 subtelnych kolorów tych lakierów. Lakiery z kolekcji EDEL de LUX są dostępne w pojedynczych opakowaniach (buteleczka 12 ml za 8 zł) lub w zestawach: biały oraz jeden z lakierów nawierzchniowych i paski do frenchu (w cenie ok. 16 zł za zestaw).

5) Całość pomaluj utwardzaczem dla długotrwałego efektu (np. Utwardzacz do paznokci 3 w 1 Simple Beauty, cena 8,50zł).